Czy to prawda, że stosowanie się do zaleceń diety, w której nie ma produktów nietolerowanych może prowadzić do spadku wagi?
Zaobserwowano, że nietolerancja pokarmowa może wpływać negatywnie na metabolizm powodując powikłania w przebiegu jego procesu, co prowadzi do przybierania na wadze. Przez usunięcie tych składników z diety i kontrolę ich spożywania aktywuje się proces metabolizmu, który prowadzi do spadku wagi ciała.

Czy nietolerancja pokarmowa może powodować szeroki zakres schorzeń?
Tak. Nietolerancja pokarmowa powoduje stan zapalny, który rozprzestrzenia się w naszym ciele docierając do różnych organów. Dodatkowo, wszystkie stany zapalne mające już miejsce w naszym organizmie zostają pogłębione przez trwającą nietolerancję pokarmową.

Słyszałam o Alergii pokarmowej i o Nietolerancji pokarmowej. Czy są one jednakowe?
Nie. Alergie są powiązane z wytwarzaniem immunoglobulin klasy E (IgE) i pojawiających się symptomów w krótkim okresie czasu po spożyciu pokarmu (Pokrzywka, Obrzęk błony śluzowej, Nudności i Wymioty itp..). Nietolerancja pokarmowa jest związana z produkcją immunoglobulin klasy G. Zaburzenia funkcjonowania organów pojawiają się po długim czasie z tendencja do chronicznego występowania.

Jeśli okaże się, że posiadam nietolerancję pokarmową na jakiś produkt, czy oznacza to że muszę go wyeliminować z mojej diety na zawsze?
Nie. Nietolerancja na jedzenie może wystąpić na różnych poziomach nasilenia: Pierwszy, Drugi i Trzeci. Wyniki testu określają jaki poziom nasilenia nietolerancji na konkretny składnik pożywienia występuje u badanego. Do wyników testu dołączona jest informator jak stopniowo wprowadzać nietolerowane składniki z powrotem do diety pacjenta.

Dlaczego test nietolerancji pokarmowej metodą Cyto-toksyczną jest najlepszy na rynku?
• Bada cały układ białokrwinkowy a nie tylko przeciwciała IgG
• Analizuje różne zestawy produktów spożywczych i dodatków chemicznych, w zalezności od potrzeb badanej osoby
• Pozwala określić indywidualny pokarmowy profil immunologiczny, na podstawie którego może zostać opracowana najbardziej efektywna indywidualna dieta metaboliczna, fenotypowa
• Test cytotoksyczny odkrywa, pozwalając wyeliminować destruktywne oddziaływanie poszczególnych produktów spożywczych na ludzki organizm
• Próbkę krwi możesz pobrać samodzielnie, następnie wysyłasz ją do nas, po kilku dniach otrzymasz wynik testu wraz z przykładową dietą.
• Bez wychodzenia z domu możesz wykonać badanie i otrzymać jego wynik, a także otrzymać konsultację z dietetykiem

Czym różnią się testy dostępne na rynku?
Zdecydowana większość testów dostępnych na rynku, w tym reklamowany test do samodzielnego wykonania w domu, opiera się na teście przeciwciał IgG, wadą tego podejścia może być:
• IgG wskazują w najlepszym wypadku, że spożyliśmy dany produkt, ale nie świadczą o występowaniu nietolerancji.
• Przeciwciała IgG uważa się bowiem zasadniczo za normalną reakcję immunologiczną, również zdrowej jednostki, w kontakcie z alergenami.
• Większość symptomów ze strony przewodu pokarmowego nie jest związana z przeciwciałami IgG

Co może dać dieta na podstawie testu nietolerancji pokarmowej MyCare?
• Skuteczne, "zdrowe" odchudzanie
• Wspomaganie leczenia chorób przewlekłych i autoagresywnych
• Poprzez zidentyfikowanie produktów nietolerowanych, negatywnie wpływających na nasz organizm możemy uniknąć stanów zapalnych, powodujących wiele groźnych zaburzeń dla naszego organizmu. Dzięki wyeliminowaniu pokarmów nietolerowanych z naszej codziennej diety przez określony przedział czasu możemy aktywnie wpływać na:
  • odżywienie organizmu na poziomie komórkowym
  • zmniejszenie oporności na leptynę (hormonu odgrywającego *decydującą rolę w regulacji uczucia głodu i sytości)
  • odciążenie układu immunologicznego organizmu
  • zrównoważenie, uregulowanie procesów przemiany materii
  • homeostaza mikroflory przewodu pokarmowego
  • zwiększenie wchłaniania składników odżywczych
  • przywrócenie równowagi procesu oczyszczania i odżywiania komórek
  • opóźnienie, spowolnienie procesów starzenia się organizmu
  • znaczny wzrost energii i witalności

Czy poprzez wprowadzenie diety na podstawie testu MyCare mogę się odmłodzić, modelować sylwetkę?
Proces starzenia wpływa również negatywnie na układy: metaboliczny, hormonalny i naczyniowy. Występowanie w organizmie stanu zapalnego stymuluje i przyspiesza degenerację tkanki łącznej, upośledza procesy metaboliczne zachodzące w skórze.

Czy poprzez wprowadzenie diety na podstawie testu MyCare można wspomagać leczenie chorób przewlekłych?
Test nietolerancji pokarmowej pozwoli ustalić, które pokarmy wpływają negatywnie na nasz organizm i w jakim stopniu. Wdrożenie Diety Metabolicznej/Fenotypowej zlikwiduje przewlekły stan zapalny w organizmie, co w znacznym stopniu wpłynie na poprawę naszego stanu zdrowia.

Czy mając nietolerancję na herbatę oznacza to, że powinnam unikać tylko herbaty czarnej?
Nie, mając nietolerancję na herbatę mamy nietolerancję na wszystkie herbaty nie licząc owocowych, tj zieloną, białą, czarną, Assam, itp.

Czy nietolerancja na pektyny oznacza, że nie mogę spożywać owoców zawierających pektyny?
W naszym teście badana jest nietolerancja na pektyny sztucznie wytworzone przez człowieka, dodawane do produktów, dlatego naturalnie występujące pektyny powinny być tolerowane przez nasz organizm. To samo dotyczy innych dodatków na które przeprowadzamy badanie w teście MyCare 15, ewentualna nietolerancja dotyczy wtedy tylko dodatków chemicznych.

Czy mając nietolerancję na kwas askorbinowy muszę unikać wszystkich produktów zawierających witaminę C?
Badany kwas askorbinowy w teście MyCare 15 to chemiczny dodatek a nie naturalnie występująca witamina C, dlatego należy unikać sztucznie wytwarzanych dodatków kwasu askorbinowego.

Czy obróbka termiczna produktów może zmienić ich tolerancję przez nasz organizm?
Nie, obróbka termiczna nie wpływa na zmianę tolerancji danego składnika przez nasz organizm i tak w przypadku nietolerancji np. na kabaczek, gotowanie, smażenie czy pieczenie nie wpłynie, na fakt że kabaczek stanie się tolerowany przez nas.

Moje dziecko ma objawy opóźnionej alergii pokarmowej, w jakim wieku może być badane dziecko pod kątem opóźnionej alergii pokarmowej?
Zalecamy badanie dzieci od 3 roku życia, kiedy dziecko jest całkowicie odstawione od piersi i spożywa dietę bardziej zróżnicowaną.

Jeśli jestem podczas leczenia antybiotykiem i wykonałam test nietolerancji pokarmowej to otrzymam prawidłowe wyniki testu?
Tak, wynik jaki Pani otrzyma będzie prawidłowy, nie zakłócony wspomnianym lekiem. Wyniki testu nie są zakłócone przez leki, alkohol, czy palenie tytoniu.

Czy mając nietolerancję na cebulę mogę spożywać czosnek?
Wraz z wynikiem testu przesyłany jest raport z listą produktów, których należy unikać oraz zamienników. Do listy dołączone są inne skorelowane produkty których należy unikać, i tak np. nietolerancja na cebulę skutkuje również nietolerancją na czosnek, szczypiorek, szalotkę.

Czy będąc w ciąży mogę wykonać test nietolerancji pokarmowej?
Tak może Pani, ciąża nie wyklucza w żaden sposób badania nietolerancji pokarmowej, które jest wręcz wskazane dla kobiet przygotowujących się do macierzyństwa.

Jeśli mam nietolerancję na jajko kurze, czy oznacza to, że nie mogę spożywać całego jajka czy też samego białka lub żółtka przez określony czas?
Przy nietolerancji na jajko kurze nasze badanie dodatkowo określa również czy jest to nietolerancja na białko, żółtko czy też całe jajko.